Roppant kínos: másfél éve még lájkokat kunyerált Müller Cecíliától, most meg már orvul hátba szúrja a tiszás influenszer-doki
Hirtelen most lett minden rossz, amikor meg kéne emlékezni a sikeres évfordulóra.
Elkezdtek arra utalgatni Kínában, hogy az, hogy ott fedezték fel a járványt, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy Kínából eredt – mondta Salát Gergely.
Arcvesztés érte Kínát a koronavírus-járvány kitörése miatt, mostanra azonban a járvány elleni globális harc zászlóvivőjeként tűnhet fel a világban – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus. „Nagyon valószínűnek tűnik, legalábbis virológus kollégák szerint, hogy valamiféle ember-állat interakcióból jött ez a vírus” – fogalmazott Salát Gergely. A sinológus hozzátette: Kínában hivatalos szintre kezdenek emelkedni a új típusú koronavírus-járvány kialakulásáról szóló különböző összeesküvés-elméletek.
„Mindegyik oldalon. Éppen a napokban, a sok külügyi szóvivő közül az egyik azt tweetelte ki, hogy a járványt Vuhanban járt amerikai katonák hurcolták be az országba még tavaly novemberben, akik valamilyen versenyen vettek részt. Őket vádolta meg. De más hivatalos, félhivatalos személyek is elkezdtek arra utalgatni Kínában, hogy az, hogy ott fedezték fel a járványt, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy Kínából eredt – magyarázta a szakember, aki hozzátette, hogy „ha most ezek az összeesküvés-elméletek ilyen magas szintre emelkednek és hivatalossá válnak, akkor ezek nagyon veszélyesek lehetnek.”
„Nagy arculcsapásként érte Kínát az, hogy először saját magára, majd aztán az egész világra rászabadított egy ilyen súlyos következményekkel járó járványt. Ciki, nem jó dolog, senki sem szeretne felelős lenni egy ilyenért – fogalmazott a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanszékvezetője. „Másrészről viszont azzal, hogy a figyelem elterelődött a kínai ügyekről, és már az rajzolódik ki, hogy urai a helyzetnek az ottani hatóságok, miközben az európai országok, illetve Amerika egyre kétségbeesettebben küzd az egész helyzettel, elkezdhetik átpozicionálni magukat és a koronavírus-járvány elleni globális harc fáklya-, vagy zászlóvivőiként tündökölni. És nagy kegyesen felajánlhatják a világnak a tapasztalataikat. Ez egy jó lehetőség, amit ki is használnak” – vélekedett.